AKTUALNOŚCI

          • PODSUMOWANIE KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

          • 23 czerwca odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych, w których nasi uczniowie odnieśli sukcesy.

            Opis: 🌲Konkurs plastyczny „W rytmie lasu i klimatu”, zorganizowany przez Nadleśnictwo Gryfice

            Wyróżnienia otrzymali:

            Opis: 👏Gabriela Pieczeniuk kl IV

            Opis: 👏Joanna Bąk kl. V

            Opis: 👏Alicja Łacisz kl. V

            Opis: 👏Ksawery Dudkowski kl. VII

            Opis: 📖Konkurs plastyczny „Warto czytać”

            Kategoria klas I–III:

            Opis: 🥇I miejsce – Zofia Przybylska kl II.

            Opis: 🥈II miejsce – Zofia Borek kl. II, Julita Pieczeniuk kl. II, Wiktoria Paterek kl. II

            Opis: 🥉III miejsce – Kinga Makowiecka kl. II

            Kategoria klas IV–VIII:

            Opis: 🥇I miejsce – Julian Przybylski kl. VI

            Opis: 🥈II miejsce – Ksawery Dudkowski kl. VII

            Opis: 🥉III miejsce – Lena Popik kl. VII

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom. Życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej pasji do rozwijania swoich talentów! Opis: 🌟

          • 25 LAT JAK JEDEN DZIEŃ

          • Droga Pani Dyrektor,

            z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy zawodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze gratulacje i podziękować za trud wkładany w codzienne kierowanie placówką , cierpliwość i wyrozumiałość.

            Życzymy dużo zdrowia, energii, sukcesów i uśmiechu każdego dnia. Opis: 💐Opis: 💐Opis: 💐

            Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

          • CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA KLASY III

          • W dniu 23 czerwca odbyła się wyjątkowa część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III, symbolizująca uroczyste zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Opis: 🎓Opis: 🎒Opis: 📚

            Trzecioklasiści wierszem, piosenką i tańcem podsumowali trzy lata swojej pierwszej szkolnej podróży. Występ pełen wzruszeń i humoru był wyrazem wdzięczności dla Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników szkoły oraz Rodziców za ich codzienne wsparcie, cierpliwość i serce. Opis: ♥️

            Przed nimi nowe wyzwania i kolejny krok w dorosłość – klasa IV, do której wkraczają z wielkim zapałem i odwagą. Opis: 😊Opis: 😊Opis: 😊Opis: 🍀

          • ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

          • To był wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i ciepłych słów. Wspólnie podsumowaliśmy piękny czas spędzony w przedszkolu, pełen zabawy, nauki i niezapomnianych chwil.

            Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ten wspólny rok. Opis: ❤️Życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji! Opis: ☀️Opis: 🏖️

            Naszym przyszłym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni oraz powodzenia na nowej szkolnej drodze. Trzymamy za Was kciuki! Opis: 🎒Opis: 📚Opis: 🍀

          • DZIEŃ RODZINY W KLASIE II

          • 18 czerwca odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji "Dnia Rodziny". Uczniowie klasy 2 przygotowali dla swoich rodziców niezwykłą „Galę Oskarową”.

            Podczas wydarzenia dzieci zaprezentowały piękne wierszyki i piosenki, wyrażając w ten sposób miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich najbliższych. Następnie wręczyły mamom i tatom specjalnie przygotowane statuetki, które były symbolem uznania za ich codzienną troskę, wsparcie i bezwarunkową miłość.

            Dzieci przygotowały również portrety swoich rodziców. Te wyjątkowe prace, wykonane z ogromnym zaangażowaniem i sercem, z pewnością staną się piękną pamiątką tego szczególnego dnia.

            Nie zabrakło wzruszających chwil, uśmiechów i radosnej atmosfery. Uroczystość była doskonałą okazją do wspólnego świętowania oraz podkreślenia, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywa rodzina.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.

          • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

          • Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole dobiegł końca! Opis: 🛡️Opis: 🚦Opis: 💻Opis: ⛑️

            To był czas pełen ciekawych wyzwań i wspólnej nauki. W ciągu całego tygodnia odbyły się liczne konkursy, quizy, testy, wspólne oglądanie filmów edukacyjnych oraz zadania i aktywności podczas przerw. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach, wykazując się wiedzą, kreatywnością i chęcią do działania.

            Dziękujemy również naszej uczennicy i członkini Samorządu Uczniowskiego, Leny Popik, za zaangażowanie i pomoc w wydarzeniu.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

            Paulina Rogut

            Aneta Borek

            Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole dobiegł końca! Opis: 🛡️Opis: 🚦Opis: 💻Opis: ⛑️

            #TydzieńDlaBezpieczeństwa #MinisterstwoEdukacji

             

          • BIWAK KLASY IV

          • Za nami fantastyczny biwak klasy 4! Nie brakowało śmiechu, dobrej zabawy i wielu ciekawych atrakcji. Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, rozmów i aktywnego wypoczynku. Jednym z najmilszych momentów było oczywiście wieczorne ognisko.

            Przez cały wyjazd dopisywały nam świetne humory, a uczniowie pokazali, że potrafią nie tylko dobrze się bawić, ale także odpowiedzialnie zachowywać. Klasa 4 spisała się na medal, za co należą się wszystkim wielkie brawa!

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego biwaku!

          • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

          • Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się na pełną emocji wycieczkę na poligon Kajtur w Chełmie Gryfickim. Czekało tam na nie mnóstwo atrakcji i wyzwań, takich jak walka na miecze, pokonywanie rowu przy pomocy liny, czołganie się w tunelu, wspinaczka, przejście po linie, rzut włócznią do celu, tor wojskowy, paintball oraz wiele innych zadań.

            Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem starały się wykonać wszystkie zadania. Dla niektórych dzieci był to także dzień przełamywania własnych lęków i słabości, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dopisała nam również piękna pogoda, która sprzyjała wspólnej zabawie. Opis: 🌞Opis: 😎

            To był dzień pełen radości, aktywności, współpracy i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi! Opis: 😊Opis: 🌞Opis: 💪Opis: 🎯Opis: 🏹

          • KONKURS HISTORYCZNY

          • W czerwcu 2026 odbył się szkolny konkurs historyczny. Konkurs skierowany

            był do uczniów klas IV – VIII i miał na celu rozwijanie zainteresowań

            historycznych, pogłębianie wiedzy o dziejach świata oraz kształtowanie postaw

            patriotycznych.

            W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Uczestnicy rozwiązywali test

            składający się z pytań dotyczących historii od czasów najdawniejszych po

            wydarzenia XX wieku. Zadania wymagały nie tylko znajomości faktów i dat,

            ale również umiejętności analizowania wydarzeń historycznych oraz kojarzenia

            postaci z ich dokonaniami.

            Wyniki konkursu

            W kategorii klas czwartych:

            1. miejsce uzyskał Oliwier Kostrzewa;

            2. miejsce uzyskała Julia Borek.

            W kategorii klas piątych:

            1. miejsce osiągnął Filip Jagielski;

            2. miejsce uzyskała Alicja Łacisz;

            3. miejsce osiągnął Kewin Tuszyński.

            W kategorii klas szóstych:

            1. miejsce osiągnął Julian Przybylski;

            2. miejsce uzyskała Karina Popik.

            W kategorii klas siódmych:

            1. miejsce uzyskała Lena Popik;

            2. miejsce uzyskał Ksawery Dudkowski.

            W kategorii klas ósmych:

            1. miejsce osiągnął Miłosz Bodnar;

            2. miejsce Nicola Hypta.

            Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę.

            Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni za zaangażowanie i chęć poszerzania

            wiedzy historycznej.​

            Konkurs przebiegł w miłej atmosferze i cieszył się dużym zainteresowaniem

            uczniów. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy oraz znajomością

            najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Organizacja konkursu przyczyniła

            się do rozwijania zainteresowań historycznych oraz popularyzowania wiedzy o

            przeszłości naszego kraju.

            Konkurs przeprowadził nauczyciel historii Leszek Perzanowski

          • SPOTKANIE AUTORSKIE

          • Za nami niezwykłe spotkanie z panią Renatą Teresą Korek- poetką, dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury i członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, która opowiadała o procesie powstawania książek, a także czytała wybrane ich fragmenty.

            Był to czas pełen emocji, refleksji i zatrzymania nad sprawami, obok których nie można przejść obojętnie. Wybrzmiały trudne, ale ważne tematy. Rozmowa pokazała, jak wielką rolę odgrywa literatura, w opisywaniu współczesnego świata i ludzkich historii.

            Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera – pełna uważności, skupienia, ciszy i emocji, które udzielały się wszystkim. Twórczość pani Renaty Teresy Korek pokazała, jak ważne jest podejmowanie rozmowy o sprawach bolesnych, ale istotnych – takich, które budują w nas wrażliwość i odpowiedzialność za świat.

            Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie!

          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • 5 czerwca  w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość "Dzień Języków Obcych" Opis: 🇩🇪Opis: 🇧🇷Opis: 🇪🇦Najpierw na sali gimnastycznej odbył się quiz wiedzy o krajach Unii Europejskiej Opis: 🇪🇺, w którym wygrała klasa V. Następnie odbyły się prezentacje krajów, które wybrały klasy 4-8. Opis: 🗽Opis: 🌍

            Prezentacje były bardzo ciekawe: odbyły się pokazy tańca, piosenki, potrawy oraz plakaty i ciekawostki o wybranym kraju. Opis: 😃

            W konkursie na prezentację kraju wygrała klasa IV, która zaprezentowała Brazylię. Opis: 🇧🇷

            Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów i upominków. Opis: 🎁Opis: 👩‍🏫Opis: 👨‍🏫Opis: 👩‍🎓Opis: 👨‍🎓Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie prezentacji. Opis: 🙂

          • DZIEŃ MAMY I TATY

          • W dniu 03.06.2026r odbył się występ wokalno-teatralny z okazji Dnia Mamy i Taty. Opis: 🥰Opis: ♥️

            Występ został przygotowany przez koło wokalne klas IV-V.Opis: 🎤Opis: 😊

          • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

          • 3 czerwca cała społeczność uczniowska wzięła w spotkaniu profilaktycznym z panią Agnieszką Podgórską - funkcjonariuszka Policji oraz z panią Małgorzatą Pszczołą - kierownik OPS w Brojcach.

            Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem agresji oraz promowanie właściwych postaw w relacjach rówieśniczych. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z przypadającym jutro Dniem Dzieci Będących Ofiarami Agresji.

            Dziękujemy naszym gościom za cenne wskazówki oraz wartościową lekcję dotyczącą bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku.

          • DZIEŃ MAMY I TATY

          • Opis: 🌷Opis: ❤️Dzień Mamy i Taty w naszym przedszkolu Opis: ❤️Opis: 🌷

            Nasze przedszkolaki zaprezentowały wspaniały występ, który dostarczył wielu wzruszeń i uśmiechów. Opis: 💐Opis: 😊Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność, za wspólne świętowanie tego dnia Opis: ❤️

          • PODZIĘKOWANIA

          • Kończący się rok szkolny to czas podsumowań i podziękowań. Dziś odwiedziliśmy instytucje i osoby współpracujące z naszą szkołą, aby wyrazić wdzięczność za całoroczną życzliwość i wsparcie.

            Podziękowania przekazaliśmy przedstawicielom Nadleśnictwa Gryfice, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach, Gminnej Biblioteki Publicznej w Brojcach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Brojcach, PSONI w Trzebiatowie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebiatowie oraz Panu Wójtowi Gminy Brojce Michałowi Zinowikowi i Pani Renacie Teresie Korek.

            Dziękujemy za wspólne działania, inspirujące spotkania i zaangażowanie na rzecz naszych uczniów. Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam równie wiele wartościowych inicjatyw.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • Opis: 🎉Dzień Dziecka w Hossolandzie Opis: 🎢

            Mnóstwo śmiechu, świetna zabawa i niezapomniane emocje! Opis: 😊Fantastyczne atrakcje i wiele radosnych chwil sprawiły, że był to wyjątkowy dzień. Opis: ❤️

          • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

          • Wspaniała przygoda, mnóstwo śmiechu i piękna pogoda — czego chcieć więcej? Opis: 🌞Opis: 😍

            29 maja był  dniem pełnym  super atrakcji, radości i wspólnie spędzonego czasu w Dziki Zachód Park Rozrywki Kołobrzeg/Zieleniewo. Opis: 😎

            Nie zabrakło również chwili na pyszne jedzonko oraz słodkości. Opis: 🍟Opis: 🍦

            Na zakończenie czekała na nas wyjątkowa atrakcja — karmienie zwierząt Opis: 🐐Opis: 🐑Opis: ❤️

            To był naprawdę udany dzień!

          • WYNIKI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

          • Przedstawiamy wyniki Szkolnej Olimpiady Matematycznej:
            Opis: 🥇 I miejsce Iga Bereda
            Opis: 🥈 II miejsce Alan Sobieraj
            Opis: 🥉 III miejsce Antonina Pierścionek-Karaś i Janek Popik.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówOpis: 👏Opis: 👏Opis: 👏

          • PRZEDSTAWIENIE PT. " W KRAINIE BAŚNI"

          • 27 maja uczniowie klasy 2, uczestnicy koła teatralnego, zaprezentowali przedstawienie pt. „W krainie baśni”. Mali aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przenosząc widzów do świata pełnego magii i fantazji. Opis: 🪄Opis: 🪄Opis: 🪄

            Przedstawienie bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Serdecznie gratulujemy młodym artystom oraz dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne przeżywanie tej wyjątkowej chwili! Opis: 😊

            Kamila Zadrożna - Kuczkowska i Aneta Borek.

          • NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY

          • Opis: 🔬Opis: ⚗️Opis: 🧪Niezwykła lekcja przyrodnicza podczas przerwy Opis: 🔬Opis: ⚗️Opis: 🧪

            Uczniowie klasy siódmej przygotowali wyjątkowe doświadczenia z chemii i fizyki, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród młodszych kolegów i koleżanek Opis: 👩‍🔬Opis: ⚡️Opis: 👨‍🔬Siódmoklasiści zaprezentowali również własnoręcznie wykonane modele pomagające w nauce przedmiotów przyrodniczych Opis: 🛠️Opis: 🌱Opis: 🌋Przygotowali także ciekawą wystawę, podczas której opowiadali o różnych zagadnieniach związanych z nauką oraz prezentowali mapy i globusy Opis: 🌎Opis: 🗺️Największą wartością tego wydarzenia była współpraca i wzajemna nauka Opis: ❤️Starsi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tłumaczyli młodszym doświadczenia i ciekawostki naukowe, rozwijając ich zainteresowania oraz pokazując, że nauka może być fascynującą przygodą Opis: 📚Opis: 💫Opis: 📚Organizacją wydarzenia oraz opieką nad jego przebiegiem zajęli się nauczyciele przedmiotów przyrodniczych Opis: 👩‍🏫Opis: 😊Opis: 👨🏻‍🏫To była bardzo ciekawa i inspirująca lekcja pełna eksperymentów, odkryć i dobrej zabawy Opis: 👏Opis: 😊Opis: 👏